Víkend číslo 1

Hroši „A“ mají za sebou první Extraligový víkend s bilancí 2 výhry a 2 prohry.img_02681
Hned na úvod sezóny nás los poslal do Chomutova, proti kterému máme neuvěřitelnou bilanci 19 proher a 1 výhra (143 : 27) celkem za pět sezón v nejvyšší soutěži. Na druhou stranu naše začátky jsou v každé sezóně podstatně lepší než závěry a právě na těžké soupeře to v úvodu Hroši umí.

Hroši – Chomutov 2:8
V úvodním utkání se za soupeře postavil na prkno Luboš za nás Síwa. První dva útoky jsme šli po třech, za to Chomutov hned v prvním útoku nandal 4 body. To nám na psychice rozhodně nepřidalo. První letošní bod jsme zaznamenali ve trojce po hitu Kůči, BB Boguse a hitu Kata. Bohužel odpověď přišla hned v dohrávce, kdy po 2x BB přišel 2RBI triple v podání Jarina Lhotáka, který sám ještě doběhl po PB. Stav po třech směnách 7:1. Ve čtyřce jsme inkasovali ještě jednou. Pro náš druhý bod doběhl v pětce Můsa opět po hitu Karla. No a to bylo na obou stranách všechno. Poctivá prohra 2:8.

Hroši – Chomutov 0:1
Druhý zápas byl opravdu v rychlém tempu. Za nás házel Jarda, za soupeře Pulec. Celých pět směn šli oba týmy po třech! (od čtyřky házel Luboš). V šestce se na dva auty dostal Chomutov až na třetí metu, ale Jarda to vyřešil strike outem na Pulce. Na začátku sedmičky se Můsa dostal na metu po E, ale to bylo vše, SO, luft, SO, a šli jsme do poslední obrany. No a takhle to dopadlo, hit na 8, SO, SB, odpal na Karla (3B) ten vyráží na Patrika (SS) který už nemá šanci to na jedna stihnout, takže 2,3, obsazená jeden aut a Jarin squeeze play…no a jedem do Mostu se stavem 0:2 na zápasy.
Jarda 11x SO, Pulec 2x SO, Luboš 8x SO.

Hroši – Most 8:2
Hned po zápasech v Chomutově jsme se přesunuli do Mostu na tradiční ubytovnu přímo na hřišti. První víkend byl o to těžší, že po týmu, který jsme porazili historicky jen jednou nás čekal nováček soutěže a tudíž 2 „povinné“ výhry. Jelikož v prvním utkání byl soupeř bez Standy Štýse, nastoupil na kopec Žofka, za nás začal Jarda. Hned první pálkař (Můsa) pálí něco mezi standing triple a inside the park HR, každopádně dobíhá až domu (náš nekompromisní zápis to vyhodnocuje jako triple a E6). Po dalších hitech přidáváme dva body. Na začátku dvojky dává Dibla svůj první extraligový HR. Jarda v obraně hodil dvě směny po třech a šel z prkna dolu. Třetí jde házet Síwa. Po nepříliš přesvědčivé hře v obraně soupeř stahuje na 2:4. V další směně přidává Karel pátý bod, v šesté přidáváme další dva (Patrik solo HR), a poslední bod přijde v sedmičce. Soupeř nevyvíjí žádný větší tlak na pálce, a tak v poklidu držíme výsledek.

Hroši – Most 7:1
Na druhý zápas dorazil první nadhoz Painbusters a hned se staví na prkno. Za nás začíná opět Jarda, který tentokrát hází 4 směny (bez bodu). Nám se na Standu pálí lépe než na Žofku v prvním zápase a během prvních čtyř směn pokaždé alespoň 1x skórujem. Jediný bod soupeř zaznamená v pětce, kdy jde házet Kroupa a hned první pálkař dá double na CF a dalším odpalem opět na CF dobíhá Němec až pro bod. Zbytek zápasu ale Kroupa odházel bez hitu. Poslední dva body přidáváme v šestce a to je všechno pro tento víkend.

Víkend 2:2 byl nejhorší výsledek, který jsme si připouštěli, ale vzhledem k velmi pěknému sobotnímu utkání s Chomutovem, které mělo opravdu strhující závěr (bohužel ne pro nás) si myslím že víkend byl úspěšný.
Za zmínku také stojí absence našeho prvního chytače O.M., kterého na výbornou zastupoval Pafka

Pálka celkem:

H AB BA
Krupka 1 2 0,500
Kadečka 6 13 0,462
Musil 6 14 0,429
Hanych 3 7 0,429
Kučírek 1 3 0,333
Kolkus 4 14 0,286 HR
Adamec 2 7 0,286
Dibelka 2 8 0,250 HR
Just 2 13 0,154
Siwek 1 7 0,143
Dobrovolný 1 10 0,100
Jelínek 1 12 0,083
Müller J. 0 1 0,000

_