JUNIOŘI VICEMISTRY REPUBLIKY

Nečekaně úspěšně skončilo pro brodské softballisty juniorské mistrovství ČR,když v Kostelci n.O. vybojovali stříbrné medaile.Po loňské bramborové medaili se mladí Hroši vrátili na stupně vítězů. Do mistrovství vstoupili v pátek odpoledne,kdy v důležitém zápase i přes ne úplně přesvědčivý výkon porazili Pardubice 5:2 a ještě ten den večer přidali i výhru nad Ostravou 13:2. V sobotu si zajistili nejdříve postup do play-off po výhře nad Kotlářkou Praha 11:1 a k největšímu překvapení došlo v boji o první místo ve skupině,když dokázali pokořit i obhájce titulu a největšího favorita Spectrum Praha v poměru 4:1 a postoupili přímo do semifinále. Nedělní semifinále s Mostem bylo mimořádně dramatické,ale zároveň plné chyb.Na obou stranách se představila řada reprezentantů a byli oporami svých týmů.Hroši šli poměrně snadno do vedení 3:0 a i na snížení na 3:2 odpověděli rovněž dvěmi body a zvýšili na 5:2.V předposlední směně,ale kupili chybu na chybu a Most otočil na 5:6.Prodloužení na poslední chvíli zajistil odpal Petra Hanycha v poslední směně,ale další hrubá chyba v úvodu prodloužení dostala mostecké opět do vedení,dokonce dvoubodového 6:8.Posledním útokem Hroši dokázali již téměř ztracený zápas otočit,když vítězný odpal zaznamenal další reprezentant v brodském dresu Filip Tabaček.
Finálovým soupeřem Hrochů se stal podle očekávání celek Spectra Praha.Tentokrát se žádné překvapení nekonalo a poté co soupeř získal již v úvodu bezpečný náskok,utkání se již jen dohrávalo.I přes finálovou prohru 0:8 vládne s účinkováním brodských softballistů na tomto mistrovství spokojenost.

Sestava: Krupka,Kučírek,Sychra,Bíža,Tabaček,Vokál,Kohout,Dobrovolný,Hanych,Sobotka,