Hroši vstoupili vítězně do druhé poloviny sezóny

Po krátké letní přestávce pokračovaly mistrovské softballové soutěže dalšími zápasy a jak muži, tak junioři vstoupili do podzimní části sezóny výhrami.

Muži bojovali v Českých Budějovicích v druhém kvalifikačním turnaji o postup do Final-four poháru ČSA, ve kterém obhajují vítězství z loňské sezóny. Po prvním turnaji se pohybovali mimo postupovou čtyřku a tak museli v druhém turnaj výrazně zabodovat. Hroši neponechali nic náhodě a v celém turnaji zvítězili, když v sobotu porazili nejdříve Spectrum Praha 11:4 a Radotín 5:0. V nedělním semifinále pak Ledenice 8:1 a ve finále zopakovali výhru nad Spectrem Praha tentokrát 13:3. Touto výhrou se Hroši kvalifikovali do semifinále poháru ČSA, který se bude hrát 21.9. v Praze a za soupeře budou mít Žraloky z Ledenic. Ve skvělém světle se na jihu Čech prezentovala první z novozélandských posil Hrochů vnitřní polař Joshua Kingi. Příští týden pak přiletí i jeho krajan nadhazovač Campbell Gibson.

Áčko Hrochů nyní čeká šest závěrečných zápasů Extraligy, ve které drží vedoucí pozici v tabulce. Poslední srpnový týden pak odcestují na Super Cup (obdoba Ligy mistrů) do holandského Amstelvenu, kde jejich řady posílí ještě jeden hráč z kolébky tohoto sportu Novozélanďan Joshua Niu, hájící v lize barvy Tempa Praha a který bude za Hrochy hostovat pouze na této akci.

Junioři odehráli v Praze další kolo juniorské Extraligy a po výhrách nad Spectrem Praha 11:4, Sezimovým Ústím 16:0 a Kotlářkou Praha 14:0 postoupili do finále. V něm porazili Most 6:1 a zajistili si výhru v základní části a tím i právo pořádat v domácí Hippos aréně Final-four. To se bude hrát v sobotu 20.9. a Hroši se v semifinále střetnou se Spectrem Praha. Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří Most a Kotlářka Praha. Poprvé se letos v dresu Hrochů představila staronová posila Filip Tabaček z Ostravy a Hroši půjdou do finále s jediným cílem a to vybojovat titul, který jim ve sbírce jako předposlední ještě chybí.

lede

_