JUNIOŘI V ČELE EXTRALIGY

Juniorský tým Hrochů vede po šesti zápasech tabulku softballové Extraligy. Všechny zápasy odehrál v domácím prostředí Hippos arény a ztratil jen jeden zápas s Mostem. Ostravu i pražské Spectrum pak Hroši dokázali porazit v obou zápasech.

Hroši – Seitl Ostrava 14:0 a 11:1

Oba zápasy byly jasnou záležitostí Hrochů. Ostrava přicestovala v nekompletním složení a především absence prvního nadhazovače byla citelně znát. Za domácí zaznamenali homerun Šimon Bíža, Petr Kruntorád a Jan Hospodka.

Hroši – Painbusters Most 11:12 a 7:4

Hroši proti Mostu zařadili do sestavy hned několik kadetů a tak s konečnou remízou vládne vcelku spokojenost. V prvním zápase Hroši vedli 2:0, pak prohrávali 3:8 a před poslední směnou drželi náskok 11:9. Bohužel hosté dokázali posledním útokem zápas otočit. Odvetu ale omlazení Hroši zvládli na výbornou a kadetský nadhazovač Dominik Šubrt s přispěním bezchybně hrající obrany zaznamenal premiérovou výhru v juniorské Extralize.

Hroši – Spectrum Praha 7:0 a 5:4

po pr. Proti Spectru dorazili oba elitní nadhazovači Hrochů a i přes absenci několika hráčů základní sestavy zaznamenali Hroši dvě důležité výhry. V prvním zápase nedovolil nadhazovač Michal Holobrádek soupeři ani bod. Hroši o výhře rozhodli v polovině zápasu sérií čtyř doběhů a náskok postupně navýšili až na konečných 7:0. V odvetě šel soupeř po dvou směnách do tříbodového vedení, především zásluhou chybující obrany. Více jim však Jiří Šeda na nadhozu nedovolil. Za Hrochy snížil na 2:3 homerunem Dan Bukáček. Přes velký tlak se Hrochům dlouho nedařilo vyrovnat. Teprve poslední útok po odpalu Jiřího Šedy přinesl alespoň vyrovnávací bod a na řadu přišlo prodloužení. V něm šli hosté opět do vedení, ale v dohrávce tei-breaku zaznamenal svůj další odpal Dan Bukáček, který vyrovnal na 4:4 a vzápětí jej poslal pro vítězný bod Petr Kučírek.

_