HROŠI MOHUTNĚ POSILUJÍ KÁDR PRO LIGU MISTRŮ

Již tuto neděli odcestují brodští softballisté do holandského Utrechtu, kde budou v příštím týdnu bojovat o Super Cup, což je obdoba fotbalové ligy mistrů. Pro Hrochy je tato soutěž letos jasnou prioritou a tak se rozhodli svůj kádr výrazně posílit. Do týmu přibyli dva čerství mistři světa, Novozélanďané Nikky Hayes (nadhazovač) a Antoni Van Lieshout (catcher). Hayes na právě skončeném MS v Kanadě úspěšně házel finálový zápas. Kromě nich získali Hroši ještě jednoho rodáka z Nového Zélandu vnitřního polaře Regana O’Neilla, který vlastní britský pas a na MS tak reprezentoval Velkou Británii. Holandský catcher Anthony Beaumont hájí barvy Hrochů již tři sezóny a na pohár ho doplní jeho krajan vnější polař Brian Eradus. Z české ligy pak Hroši nahostovali reprezentanty Mikuláše Klase z Tempa Praha a Matouše Kasala z Mostu. Ve středu se navíc vrací z angažmá v USA kapitán Hrochů Karel Kadečka a tak budou mít Hroši ty nejvyšší ambice. Doposud skončili na Super Cupu nejlépe 2x na čtvrtém místě.

V jedné ze čtyř základních skupin, ze kterých do play-off postoupí tři nejlepší týmy, se Hroši střetnou postupně s kluby z Německa, Belgie, Francie a Dánska. Asi nejtěžším soupeřem bude loni bronzový dánský Horsholm.

Týden po návratu z Holandska čeká Hrochy další vrchol sezóny, Final Four Českého poháru. V semifinále se střetnou se Spectrem Praha, druhou dvojici tvoří Tempo Praha a Ledenice. I na tento pohár využijí Hroši služeb zahraničních posil. Pobyt v Evropě si prodlouží Antoni Van Lieshout, Anthonyho Beaumonta a Briana Eraduse doplní třetí z Holanďanů Emeron Lourens. Z české ligy pak hostuje reprezentant Tomáš Benda a na klíčový post nadhazovače přicestuje Kanaďan Zachary Pierce.

_