HROŠI POSTOUPILI DO SEMIFINÁLE EXTRALIGY

Čtvrtfinálovou sérii, která rozhoduje o úspěšné, či průměrné sezóně brodští softballisté zvládli a po sedmé za sebou nebudou chybět v semifinále play-off naší nejvyšší softballové soutěže. V sérii hrané na tři vítězné zápasy porazili Chomutov 3:0 a jejich semifinálovým soupeřem bude vítěz základní části Extraligy Tempo Praha. První zápas odehrají Hroši již tuto sobotu v Praze, v neděli 24.9. od 16:00 pak bude série pokračovat v havlíčkobrodské Hippos aréně.

Hroši – Chomutov 5:4

Úvodnímu zápasu série předcházelo slavnostní předání šeku malé Viktorce Fironové za akci ,,Každý odpal pomáhá“. Brodští hráči během základní části Extraligy vystříleli téměř 50.000,-.

Do zápasu pak vstoupili Hroši náporem a po odpalu Jana Cabalky a Ondřeje Dibelky šli hned prvním útokem do vedení 1:0. Bohužel pár chyb ve třetí směně vrátilo Chomutov do zápasu a skóre se otočilo na 1:3. V páté směně domácí snížili zásluhou nejmladšího hráče týmu šestnáctiletého Lukáše Hospodky na 2:3. Teprve v předposlední směně se jim ale podařilo zápas otočit. Ondřej Dibelka předvedl další dlouhý odpal a vyrovnal na 3:3. Povzbuzení Hroši pak slepili další tři odpaly a odskočili až na 5:3. Závěr ale vlastními chybami zdramatizovali. Chomutov snížil na rozdíl jediného bodu a obsadil všechny mety. Nadhazovač Michal Holobrádek ale dokázal uhájit náskok Hrochů, kteří se po výhře 5:4 ujali vedení v sérii.

Chomutov – Hroši 0:7

V sobotu se série přesunula na sever Čech a i když konečné skóre vypadá jasně pro Hrochy, zápas to byl velmi vyrovnaný. Ve třetí směně se po homerunu skvěle pálícího Ondřeje Dibelky ujali Hroši vedení 1:0 a ve čtvrté ho navýšili po doběhu Jiřího Šedy na 2:0. V šesté směně ubránili velký tlak Chomutova a posledním útokem definitivně rozhodli, když Filip Tabaček stáhl svým odpalem hned tři běžce z pěti kteří v poslední směně skórovali.

Chomutov – Hroši 0:4

Do odvety poprvé v sérii nastoupil na nadhoz Jaroslav Müller a dokázal pět směn udržet čisté konto, než přepustil své místo Michalu Holobrádkovi. Bohužel ani Hroši nedokázali skórovat a tak se hrálo až do šesté směny bez bodů. V ní se dokázali jako první prosadit Hroši a ujali se vedení 1:0. Chomutov opět vyvinul velký tlak v předposlední směně, ale obrana Hrochů odolala. V sedmé směně se prosadil Jan Cabalka, který poslal své dva spoluhráče pro body, a Hroši si zajistili po výhře 4:0 postup do semifinále.

Fotogalerii od Heleny Novotné a Luboše Bukáčka najdete zde…

 

Každý odpal pomáhá

_

To je dávno…

  • „Béčko“ v Pardubicích
    Sezónu zahájil i „B“ tým mužů, a tahle nějak to na Interpoháru vypadalo… První zápas …

Archiv článků