FINÁLE JE PO DVOU ZÁPASECH VYROVNANÉ

Prvním víkendem odstartovala finálová série naší nejvyšší softballové soutěže, oba finalisté využili domácího prostředí a tak je stav mezi Hrochy a Žraloky z Ledenic vyrovnaný 1:1. Série pokračuje tuto sobotu od 14:00 v brodské Hippos aréně a v neděli ve 14:30 v Ledenicích.

Hroši – Ledenice 1:0

Před výbornou návštěvou Hroši vydřeli po spíše fotbalovém výsledku první výhru v sérii. Oba reprezentační nadhazovači Michal Holobrádek v barvách Hrochů a Jaroslav Breník za Ledenice nedovolili pálkařům téměř nic. Za celý zápas umožnil každý z nich pouze dva odpaly. Přesto ten jeden brodský zajistil Hrochům výhru. Ve třetí směně vybojoval Jan Cabalka metu zdarma a sedmnáctiletý Jiří Šeda ho poslal dlouhým odpalem pro jediný bod zápasu.

Ledenice – Hroši 10:6

Druhé finále na jihu Čech bylo zcela odlišné od prvního zápasu. Na obou stranách bylo k vidění spousta odpalů a bodů. Hroši vstoupili do zápasu lépe a ujali se vedení prvním útokem 3:0. Je škoda, že z dobrého úvodu nevytěžili ještě více a promarnili několik dalších možností skórovat. Ve třetí směně za to pykali, když Ledenice sérií doběhů otočili až na 3:7 a Hroši poprvé poslali do finále nadhazovače Jaroslava Müllera. V dalších směně Hroši dotáhli na 6:7, ale domácí odpověděli a odskočili na 6:10. Ve zbytku zápasu sice dokázali Hroši dostávat běžce do skórovacích pozic, ale žádnému z nich se nepodařilo dosáhnout až na domácí metu a oba soupeři se tak po prvním víkendu rozešli smírně.

_

To je dávno…

Archiv článků