SKVĚLÝ VÍKEND HROCHŮ

Mimořádně úspěšně vstoupily oba hlavní týmy Hrochů do podzimních bojů v play-off. Jak muži, tak junioři zvítězili ve všech utkáních a zajistili si postup do další fáze soutěže. Muži porazili ve čtvrtfinále softballové Extraligy pražský Eagles 3:0 na zápasy a postoupili do semifinále, junioři pak již v semifinále stejným poměrem přešli přes Most. Soupeřem obou týmů budou hráči Spectra Praha. Muži zahájí semifinále již tuto sobotu v Praze, v Hippos aréně se představí v druhém zápase v neděli 23.9. v 19:00. Série hraná opět na tři vítězné zápasy bude pokračovat v pátek 28.9. v Praze a v sobotu 30.9. od 16:30 v havlíčkobrodské aréně. Junioři první víkend odehrají oba dva dny v Praze, zbylé zápasy série bude hostit další víkend Hippos aréna.

Hippos – Eagles Praha 3:0 (1:0, 4:0, 7:1)

V pátečním večerním zápase viděla Hippos aréna jasnou převahu nadhazovačů nad pálkaři. Především brodský Michal Holobrádek dominoval, když z jednadvaceti autů sám vyřadil šestnáct pálkařů Eagles. Jediný bod zápasu zaznamenal jeho bratr Jakub. V sobotu v Praze byl Michal Holobrádek opět nad síly soupeře a naopak Hroši se postupně rozjížděli a začali se bodově čím dál více prosazovat. Mimořádný výkon předvedl kapitán Hrochů Karel Kadečka, který v osmi startech zaznamenal sedm odpalů a jednou dostal metu zdarma. Oba sobotní zápasy spolehlivě dohazoval Jaroslav Müller.

Hippos junioři – Most junioři 3:0 (3:2, 5:4, 11:8)

Juniorka vedla po minulém víkendu 2:0 na zápasy, když stoprocentně využila domácího prostředí a možnosti využít služeb všech hráčů. V sobotu na sever Čech již ale cestovali Hroši bez většiny svých opor, které hájili v souběžně hraných zápasech barvy mužů na Eagles. Tým tvořili povětšinou kadeti a zápas se od začátku vyvíjel v jejich neprospěch. Do poslední směny vstupovali Hroši za nepříznivého skóre 2:8 a vše nasvědčovalo tomu, že série bude pokračovat. Sedmá směna ale vstoupí do Hroší historie. Mladíci se neskutečně zvedli a sérií devíti doběhů šokovali domácí tým, když otočili zápas na 11:8, přičemž sedm doběhů zaznamenali při dvou autech. V dohrávce zápasu již vedení ubránili a zajistili si postup do finále juniorské Extraligy.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>