Softballisté se v srpnu činili

Po červencové letní přestávce vstoupily všechny Hroší týmy v srpnu do přípravy na podzimní nejdůležitější část sezóny. Muži ještě navíc dohrávali šest zápasů základní části Extraligy a vedli si skvěle, když postupně porazili doma dvakrát mistrovské Tempo Praha, v Praze na Eagles a u nováčka v Břeclavi přidali rovněž po dvou výhrách. Těchto šest výher je katapultovalo ze sedmého místa na třetí pozici po základní části a tak jdou do čtvrtfinále jako nasazený tým. Soupeře si podobně jako ve florbale mohli vybírat a zvolili Locos Břeclav. Série hraná na tři vítězné zápasy začne v Hippos aréně v sobotu 7.9. od 19:30. Ještě než čtvrtfinálové série vypuknou, odehrají téměř všichni hráči základní sestavy Super Cup v Římě. Přestože Hroši na něm hrát jako tým nebudou, klíčoví hráči hostují v celé řadě jiných týmů. Nejvíce sedm v reprezentaci ČR do 23 let pod vedením Dušana Šnellyho, tři v norském Oslu (bratři Holobrádkové a Karel Kadečka) a jeden v jihočeských Ledenicích. Právě za Ledenice odehraje turnaj nová posila Hrochů Luis Miguel Colombo Pérez, který v kádru nahradil Australana Harrisona Pudnera. Miguel Pérez je reprezentační nadhazovač Venezuely, který se představil i na nedávno skončeném MS. Ve vzájemném zápase s českou reprezentací neobdržel ani bod. Navíc se již z USA vrátil po skončení letní sezóny i další reprezentační nadhazovač Michal Holobrádek a Hroši tak budou v play-off disponovat velmi silnou dvojicí nadhazovačů.

Žáci odehráli v rámci v přípravy mezinárodní turnaj v chorvatském Záhřebu a slavili vítězství, když ve finále porazili dalšího českého účastníka Joudrs Praha 6:0. Po výhře v základní části žákovské ligy je v září čekají dva kvalifikační turnaje, ze kterých si osm nejlepších zajistí postup do finálového turnaje o mistra republiky.

Aktuálně mají za sebou všechny mládežnické týmy Hrochů týdenní celo klubové soustředění a od září se již opět rozběhnou pravidelné tréninky v domácí Hippos aréně. V Hippos aréně v ulici Plovárenská budou navíc od září denně probíhat nábory nových hráčů a hráček ve věku od 5 let (kontakt na www.hrosihb.cz, nebo na tel. 602 538 322).

_