Kadeti Hrochů vyhráli Memoriál Mika Stapletona

Ve středu a ve čtvrtek bojovali brodští softballisté na tradičním mládežnickém turnaji v Praze na Memoriálu Mika Stapletona, legendárního trenéra České mužské reprezentace. V minulosti již Hroši dokázali zvítězit na tomto turnaji v kategorii juniorů i žáků, ale trofej z kadetů jim až do letošního ročníku unikala. Proto tentokrát soustředili všechny síly právě do této věkové kategorie a turnaj suverénně ovládli. V základní skupině porazili nejdříve domácí Joudrs Praha, následně i první ze dvou výběrů České republiky do 16 let a zajistili si přímý postup do semifinále. V něm po výborném pálkařském představení rozstříleli Žraloky z Ledenic 11:1 a ve večerním finále nastoupili proti druhému výběru české kadetské reprezentace. Hroši pro tento turnaj stáhli z reprezentací všechny svoje hráče a ve finále tak byli jasní favorité. Tuto roli v utkání bohatém na odpaly i body potvrdili a zvítězili 15:6. Benjamínek týmu Ondřej Zborovský zaznamenal v turnaji tři homeruny včetně finálového zápasu a byl po zásluze vyhlášen nejlepším pálkařem turnaje.

Turnaji předcházely výběry do juniorské a kadetské reprezentace ČR a podle očekávání mají Hroši v obou výběrech silné zastoupení.

Do kadetské byli vybráni: Štěpán Sychra, Ondřej Zborovský, Tadeáš Tůma, David Wasserbauer, Tomáš Jerml a Jiří Kotlas. Do juniorské pak Filip Kučírek, Matěj Macas, Jonáš Voráček, Ondřej Wasserbauer a Jonáš Venc.

_