HROŠI POKRAČUJÍ VE VÍTĚZNÉM TAŽENÍ

V sobotu cestovali havlíčkobrodští extraligoví softballisté na sever Čech, kde nastoupili na půdě Mostu k dalším zápasům naší nejvyšší soutěže. K dispozici měli pouze jediného nadhazovače Matiase Laraburra. Ten ale oba zápasy bez větších problémů zvládl, když soupeři povolil pouhé tři odpaly, zatím co Hroši si jich připsali hned dvacet. Již tento čtvrtek 30.května hostí v Hippos aréně od 19:00 Joudrs Praha a pokud zápas zvládnou, postoupí do čela extraligové tabulky.

Painbusters Most – Hippos HB 1:8 a 0:10

Hroši šli do vedení hned v první směně, když Pavel Just poslal svým odpalem pro úvodní bod Jana Hospodku. Ve třetí směně již Hroši vedli 4:0, když po další ráně Pavla Justa doběhli pro body oba Argentinci ve službách Hrochů a pro čtvrtý bod doběhl Pavel Just sám po odpalu Petra Kruntoráda. Domácí po chybách Hrochů sice snížili na 1:4, Hroši však v šesté směně definitivně rozhodli dalšími čtyřmi doběhy, když o tři z nich se postaral v mimořádné formě hrající Pavel Just.

V odvetě drželi domácí krok pouze do třetí směny. V ní už ale neodolali tlaku Hrochů. Sérii odpalů uzavřel dvoubodovým homerunem kdo jiný než Pavel Just a Hroši vedli 3:0. Ve čtvrté přidali dalších pět bodů, když homeruny zaznamenali Juan Garolini za tři body a singl Conrado Zanutinni. Zápas uzavřel svým druhým homerunem v zápase Juan Garolini hned v následující směně.

_