Historie klubu

Softballový klub Hroši Havlíčkův byl založen již v roce 1990.V této době byl oddíl bez jakéhokoliv mládežnického družstva a pouze jako mužský tým se účastnil 1.A. třídy oblastního přeboru se střídavými úspěchy a neúspěchy, bez cílené práce a organizace.

K zlomovému okamžiku došlo v roce 1994, kdy se oddíl stal součástí TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Ještě v témže roce vznikly na ZŠ Štáflova první sportovní softballové třídy, oddíl se začal systematicky věnovat výchově vlastní mládeže a brzy přišly první úspěchy. V současné době patří  mládežnická družstva Jiskry k absolutní republikové špičce.

Tým mužů v současné době patří mezi nejlepší kluby v ČR. V letech 2016 a 2017 vybojoval domácí Extraligový titul a ve 2017 přidal ještě druhé místo na největším klubovém turnaji v Evropě.

rok 1990 – založení klubu
rok 1994 – vznik mládežnických týmů ve všech kategoriích i díky zřízení sportovních
softballových tříd na ZŠ Štáflova
rok 2001 – postup mužského A-týmu do 2. ligy
rok 2004 – postup mužského A-týmu do Extraligy
rok 2006 – slavnostní otevření nového stadionu – Hippos arény
rok 2007 – spolupořádání World cupu mužů
rok 2008 – stříbrná medaile mužského A-týmu na evropském Poháru vítězů pohárů, který brodský klub pořádal
rok 2012 – pořádání mistrovství Evropy žen do 22 let
rok 2014 – skvěle uspořádané mistrovství Evropy mužů, kde český národní tým za obrovské podpory fanoušků získává zlaté medaile
rok 2016 – mužský A-tým vyhrává poprvé v historii extraligovou soutěž
rok 2017 – mužský A-tým senzačně obhajuje pozici nejlepšího českého celku a navíc
z prestižního evropského turnaje Super Cup přiváží stříbrné medaile, což je doposud největší úspěch jakéhokoli českého klubu v historii tohoto poháru