OBA MUŽSKÉ TÝMY LIGOVÉ

Po té,co áčko brodských Hrochů bez problémů potvrdilo příslušnost k mužské softballové špičce pátým místem v Extralize,úspěšně zakončil sezónu i rezervní tým.Hroši“B“ nejdříve suverénně prošli oblastním přeborem a následně neokusili hořkost porážky ani v kvalifikaci o postup do 2.ligy.Od příští sezóny tak budou obě družstva působit v ligových soutěžích.

Hroši zahájili boje v kvalifikaci jasnými výhrami v základní skupině nad Sedlčany 20:2,Mostem“B“ 7:2 a Opavou 9:2.V zápase o přímý postup se střetli s dalším favoritem postupu,béčkem Spectra Praha.Přestože v zápase měli jasnou převahu v útoku,zápas skončil v normální hrací době nerozhodně 8:8.Příčiny nerozhodného stavu byly dvě.Jednak skandální vedení zápasu ze strany rozhodčích a jednak velké množství laciných chyb v obraně.V prvním prodloužení rozhodnutí nepadlo,i když Hroši vedli 9:8.Další neskutečný výrok pánů v modrém však daroval soupeři vyrovnání a Hroši byli na pokraji porážky.Naštěstí v tuto kritickou chvíli zaúřadoval nejzkušenější hráč Hrochů nadhazovač T.Siwek a dvěma auty poslal zápas do druhého prodloužení.V něm Hroši přetavili vztek do útočného uragánu a sedmi body definitivně rozhodli o postupu.Soupeř v dohrávce již jen kosmeticky upravil na konečných 16:10.

Paradoxně pomoc rozhodčích Spectru ublížila,protože ihned po skončení tříhodinového zápasu s Hrochy nastoupili do opravy s Brnem.Unavení hráči roli favorita nezvládli,podlehli překvapivě 0:2 a na postup si tak budou muset rok počkat.

Sestava: Siwek,Kučírek,Tabaček,Dibelka,Málek,Mariška,Jelínek,Dobrovolný,Hanych,Vokál, Sobotka,Krupka,Pekař

Trenéři: Zaplač,Šnelly,Kadečka