HROŠI PŘEŠLI PŘES CHOMUTOV DO SEMIFINÁLE EXTRALIGY

Havlíčkobrodští softballisté již mají jistotu, že odehrají letošní sezónu až do úplného konce. Ve čtvrtfinálové sérii rozhodně nebyli favorité a poté, co mladý tým Hrochů v úvodním zápase v domácí Hippos aréně vysoko prohrál, vsadil by na jejich postup málokdo. Hroši se však neuvěřitelně oklepali z drtivé prohry a dokázali zvítězit po prodloužení v obou zápasech v Chomutově. I když i napodruhé v domácím prostředí ve čtvrtém zápase série neuspěli a Chomutov sérii srovnal, rozhodující pátý zápas již do třetice před vlastními fanoušky po heroickém výkonu zvládli a hodně nečekaně postoupili do semifinále naší nejvyšší soutěže.

1. zápas Hroši – Beavers Chomutov 1:11

Hrochům se zápas vůbec nepovedl. Po řadě chyb prohrávali již po první směně 0:5 a bylo po zápase. Jasně dominující hosté ho ukončili pro rozdíl deseti bodů již po čtvrté směně.

2.zápas Beavers Chomutov – Hroši 3:4 po 2.prodloužení

Den po debaklu na domácí půdě bojovali Hroši na severu Čech. Před zaplněnou arénou Beavers udělali Hroši klíčovou změnu v sestavě a od začátku zápasu nasadili venezuelského nadhazovače Miguela Colomba. Ten pod vedením argentinského catchera Juana Garoliniho předvedl svůj jasně nejlepší výkon v dresu Hrochů. Hroši šli ve třetí směně do vedení, ale ještě v dohrávce téže směny domácí srovnali na 1:1. Více bodů již oba nadhazovači nepovolili, a to ani v první nastavené směně. Teprve ve druhém prodloužení se na již unaveného klíčového muže Chomutova nadhazovače Marka Malého dokázali Hroši konečně prosadit. Do vedení je poslal jejich elitní pálkař Juan Garolini, vzápětí přidal dalekonosnou ránu Filip Kučírek a Jan Hlaváč a Hroši odskočili na 1:4. Chomutov vrátil do zápasu jeden z nejlepších pálkařů exctraligy Václav Svoboda, když homerunem snížil na 3:4. Více již ale tentokrát skvěle hrající obrana Hrochů nepovolila a benjamínek Ondřej Zborovský zahrál poslední aut.

3.zápas Beavers Chomutov – Hroši 3:4 po prodloužení

O týden později pokračovala čtvrtfinálová série třetím zápasem opět v Chomutově a Hroši opět zahájili s jihoamerickou dvojicí na klíčových postech. V zápase dominovaly obrany v čele s nadhazovači a moc odpalů k vidění nebylo. Po čtyřech směnách Hroši prohrávali 2:1. V páté směně obsadil do útoku nepříliš často nasazovaný nadhazovač Miguel Colombo první metu a nejlepší pálkař Hrochů Juan Garolini zařídil obrat skóre na 2:3. Domácí ale těsně před koncem zápas srovnali na 3:3 a poslali zápas opět do prodloužení. V něm se jako jediný prosadil odpalem Jonáš Voráček a poslal Hrochy do vedení 3:4. Poslední odpal Beavers naštěstí vyšel na ve skvělé formě hrajícího Ondřeje Zborovského, který zvládl těžký odpal Václava Svobody a zápas opět ukončil.

4.zápas Hroši – Beavers Chomutov 1:5

Hroši v domácí Hippos aréně zase nezvládli první směnu a po chybách obrany věnovali soupeři tříbodový náskok. Pak naštěstí Miguel Colombo zabrzdil nápor hostů, a přestože Hroši již náskok nedohnali, přinutili Marka Malého odházet téměř celý zápas. To bylo klíčové v rozhodujícím pátém zápase, který následoval bezprostředně po skončení tohoto zápasu.

5.zápas Hroši – Beavers Chomutov 1:0

Do rozhodujícího zápasu nasadili Hroši odpočatého Matěje Macase, kterému nevyšel úvodní zápas série. Tentokrát ale podal osmnáctiletý nadhazovač vynikající výkon a povolil pálkařům Chomutova jediný odpal. Rovněž obrana domácích pracovala téměř bezchybně. Jihoamerické duo zařídilo ve třetí směně první a jak se později ukázalo i rozhodující bod. Miguel Colombo odpálil třímetový odpal a při startu Juana Garoliniho doběhl pro vítězný bod. V páté směně při dvou autech a plně obsazených

metách vytáhl proti ráně Marka Malého další zázračný zákrok Ondřej Zborovský a to byl zlomový moment zápasu. Koncovku již Matěj Macas zvládl excelentně a ukončil zápas třemi strike outy v řadě. V zápase Matěj Macas sám vyřadil úctyhodných 15 pálkařů Chomutova a zařídil tak většinu z jednadvaceti autů v zápase.

_